همه چیز درباره نانو دراپ| خرید-فروش-قیمت نانودراپ

 
نانودراپ

تجهیزات آزمایشگاهی-تجهیزات بیوتکنولوژی- نانودراپ nanodrop


تاریخچه نانودراپ: NanoDrop History
 

اسپکتروفتومتر نانودراپ به منظور اندازه گیری غلظت های نوکلئیک اسید در حجم نمونه های یک میکرو لیتر طراحی شده است . قابلیت کلیدی این اسپکتروفتومتر پیشرفته، تکنولوژی بی همتای آن در نگه داری نمونه است که باعث می شود دیگر زمان گرفتن اندازه گیری ها، نیاز به کووت نباشد . اساس کار این دستگاه را شرکت سازنده بعنوان Patent اعلام کرده با اینحال نوع کار دستگاه نشاندهنده کارکرد آن بر اساس شکست نور و محاسبات حاصل از بررسی ضرایب شکست نور در محیط مایی برای مواد گوناگون بویژه اسیدهای نوکلئیک و پرونئین ها میباشد.
 

تعریف نانودراپ: Definition NanoDrop
آنچه که برای اندازه گیری مقدار DNA استخراح شده از نمونه های بالینی و آزمایشگاهی بطور رایج استفاده میشود انواع دستگاههای اسپکتروفتومتر از مارکهای مختلف است به طور کلی ، نانودراپ یک دستگاه پیشرفته و قوی برای اندازه گیری غظت های DNA و RNA می باشد . برای آزمایشگاه هایی که با حجم کاری بالایی به منظور آنالیز نمونه ها روبرو هستند ، این دستگاه  یک راه حل مقرون به صرفه است که در مدت بسیار کوتاهی بهای هزینه ای که کرده اید را جبران می کند . . قابلیت کلیدی این اسپکتروفتومتر ، در نگه داری نمونه است که باعث می شود  برای اندازه گیری نمونه ها نیاز به کووت نباشد . برخلاف سایر اسپکتروفتومتر های کوچک ، نانودراپ قادر به اسکن نمونه ها در سراسر طیف 220 تا 750 نانومتر است .

کاربردهای مهم نانودراپ: Application NanoDrop
1- غلظت اسید نوکلئیک و خلوص نمونه اسید نوکلئیک تا 3700 نانوگرم  بدون رقت
2- تجزیه و تحلیل proten تا 100 میلی گرم / میلی لیتر
3- اندازه گیری طیف گسترده و سنجش کمی فلورسنت
4- تجزیه و تحلیل آزمون بردفورد پروتئین
5- تجزیه و تحلیل لوری سنجش پروتئین
6- اندازه گیری تراکم سلول

 

 

روش کار با دستگاه نانودراپ:
مراحل اصلی انجام کار با دستگاه نانودراپ به روش زیر میباشد:
* ابتدا با کمک سمپلر حجم کمی از نمونه را برداشته و بر رویسطح آشکارسازی قرار داده مطابق شکل زیر


 

روش کار با دستگاه نانودراپ


 

* بازوی نمونه دستگاه را بسته و اندازه گیری نمونه با استفاده از نرم افزار متصل به کامپیوتر انجام می شود.مطابق شکل زیر

بازوی نانودراپ

 

* در پایان اندازه گیری بازوی دستگاه را باز کرده و قسمت بالا و پائین پدال را با یک پارچه نرم تمیز کرده ،پاک کردن نمونه از هر دو ستون بالا و پائین پس از اتمام هر اندازه گیری برای جلوگیری از انتقال نمونه و تجمع نمونه ها ضروری میباشد.تمیز کردن نهایی از تمام سطوح پس از آخرین اندازه گیری با آب مقطر توصیه می گردد
 

اندازه گیری با نانودراپ
 

مقایسه بین مدلهای نانودراپ در بازار:

کمپانی Thermo Sceintific اخیرا نسل جدید دستگاه های نانودراپ را روانه  بازار نموده است. که این مدلها مدل ND-ONE , ND-ONE C میباشد که جایگزین مدلهای 2000 , 2000C شده است. مدلهای تک کاناله  مانند مدل 2000/2000c با محدوده طول موج 190-840 nm، با قابلیت اتصال به ویندوز XP و اندازه گیری نمونه ها در ظرف کمتر از 3 ثانیه انجام می پذیرد. مدلهای ND-ONE , ND-ONE C علاوه بر ظاهر بسیار مدرن و ارگونومیک دارای مشخصات دیگری میباشد که آنها را متمایز نموده است.
جدیدترین مدل از  نانودراپ با نام تجاری  ONE C با رنج طول موج 190-850nm، یک اسپکتروفتومتری با وضوح بالا و اندازه گیری دقیق نمونه  میباشد از جمله ویژگی منحصر به فرد این مدل نسبت به مدلهای پیشین دارا بودن صفحه نمایش لمسی 7 اینچی با چرخش 360 درجه میباشد با ماکزیمم  حجم نمونه 1میکرولیتر با دقت ±1nm، در این مدل اندازه گیری نمونه در 8 ثانیه انجام می پذیرد. همچنین این مدل از نانودراپ قابلیت اتوبلانک Auto Blank و دارای آپشن Auto- measure را دارا میباشد. از قابلیت های جدید تر این مدل از نانودراپ، اندازه گیری OD برای کشت باکتری ، اتصال به WiFi درمقایسه با مدلهای قبلی که اتصال از طریق کامپیوتر و نرم افزار صورت می پذیرفت. دارای محدوده دینامیکی گسترده تر، بدون رقت برای نمونه مورد نیاز (مولکول dsDNA در 27،500 UG / میکرولیتر) با تکنولوژی pathlength خودکار میباشند.


یکی از مدل های پرکاربرد از انواع نانودراپ ها، نانودراپ مدل ONE c، ساخت thermo  آمریکا است که علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان، در بهینه کردن بسیاری از آزمایشات پروتئومیکس و ژنومیکس عمل می کند. 
 

تصاویر دستگاه نانودراپ: Images Nanodrop
انواع نانودراپ کمپانی ترمو ساینتیفیک

انواع نانودراپ های ارائه شده در شرکت ویتا طب کوشا
شما میتوانید با مراجعه به بخش تجهیزات بیوتکنولوژی، فروشگاه نانودراپ، با انواع نانودراپ های ارائه شده در www.4lab.ir، آشنا شوید.
برای اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی ویتاطب کوشا مراجعه کنید


 

 

 

توسط : admin | تاریخ : 1395/03/17 | نظرات