همه چیز درباره phمتر| خرید-فروش-قیمت phمتر

تجهیزات آزمایشگاهی_ PH متر (PH meter)

    PH مترها (PH meter)، دستگاهی برای اندازه گیری میزان PH در انواع محلول ها، و در موارد ویژه ای اندازه گیری کننده PH مواد نیمه جامد مانند خاک هستند.
     برای اندازه گیری PH، دستگاه های PH متر، مجهز به پروب هایی از جنس شیشه، و یا جیوه هستند و در مواردی تلفیقی از این دو مورد می تواند ایجاد گردد. PH مترها، با اندازه گیری میزان غلظت هیدروژن می توانند اسیدیته و یا خلصت قلیایی محلول ها را بیان کنند که این موضوع از لحاظ کاربردی دارای اهمیت است.
     در حقیقت از موارد کاربردی Ph مترها می توان به اندازه گیری میزان اسیدیته خاک، اندازه گیری اسیدیته مواد شیمیایی موجود در آزمایشگاه، استخرهای شنا، انواع آب های مورد استفاده در سیستم های مختلف اشاره کرد. علاوه بر آن در صنعت نان سازی د در بخش تخمیری، به انواع این دستگاه ها چه در بخش صنعتی و چه بخش خانگی مورد نیاز است. علاوه بر آن، در مراقبت های بهداشتی، اندازه گیری انواع محلول هایی که مصارف بهداشتی خواهند داشت، از لحاظ اسیدیته مورد ارزیابی قرار می گیرند تا دوزهای مورد نظر برای بیماران مشخص گردد.

عملکرد PH مترها

    پروب در PH مترها، عضوی کلیدی است. چرا که عضو اندازه گیری کننده اسیدیته است که در محلول مورد نظر غوطه ور می گردد. علاوه بر آن، تقویت کننده های الکتریکی و دو الکترود، در پشت قضیه عملکرد پروب ها فعالیت می کنند. اما باید خاطر نشان کرد که کالیبره کردن پروب ها، قبل از استفاده انها، امری ضروری است، چرا که دقت اندازه گیری را بالا می برد.

چگونگی مراقبت از پروب ها و نحوه پاکسازی آنها

    یکی از مهم ترین محلول ها که ساده ترین نوع آن هم به شمار می رود، استفاده از آب مقطر برای پاکسازی پروب می باشد. بدین ترتیب، بعد از استفاده از پروب، آن را درون مایع آب مقطر قرار می دهیم که بعد از 15 دقیقه غوطه ور شدن در آن، می توان پروب را جدا ساخته و دوباره با آب مقطر شستشو دهیم.
    راه های مختلف کالیبراسیون بسته به نوع کمپانی سازنده متفاوت است. به عنوان مثال، یکی از کمپانی های سازنده PH مترها روش زیر را برای شستشوی پروب ها ارائه داده است
    خیس کردن پروب ها به مدت 15 دقیقه در یک محلول سفید کننده و یا شوینده، استفاده از نمک (محلول هیدروکلریک اسید که به دنبال آن از سدیم هیدرکسید و یا آب استفاده می شود)، استفاده از گریس (مواد شوینده و یا متانول)،  و در نهایت استفاده از رسوبهای پروتئینی (پپسین و هیدروکلراید، 1% محلول) و حباب های هوا

کالیبراسیون PH مترها

    دقت کار اندازه گیری اسیدیته با PH مترها، زمانی نتیجه خواهد داد که کالیبراسیون دستگاه هر روز قبل از استفاده انجام گیرد. دلیل این امر آن است که الکترودهای شیشه ای بعد از یک دوره طولانی پاسخگوی e.m.f. نخواهند بود.

انواع ph مترها

    Ph مترها دامنه ای از دستگاه های ساده و ارزان خودکار مانند تا انواع پیچیده و گران آزمایشگاهی دارند که می تواند اطلاعات خود را به کامپیوتر هم وارد کند و علاوه بر آن، اطلاعات دمایی نیز وارد سیستم شده، تا اندازه گیری ph دقیق تر گردد. تعدادی از آنها طوری ابداع شده اند که قادر به اندازه گیری ph در محیط های سخت و غیر متداول هستند.

 

PH مترهای ارائه شده در شرکت ویتا طب کوشا

شما می توانید جهت آشنایی با انواع مدل های PH متر، به بخش "فروشگاه PH مترها" مراجعه فرمایید.
برای دستیابی به اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی مراجعه کنید.

توسط : admin | تاریخ : 1395/11/25 | نظرات