اخبار تجهیزات آزمایشگاهی

اخبار آزمایشگاهی شرکت ویتا طب کوشا
اخبار تجهیزات آزمایشگاهی (Laboratory equipments news)

افزایش خرید تجهیزات آزمایشگاهی تولیدی ایران
     محمد فرهادی در خصوص تحقق اقتصاد دانش بنیان افزود: یکی از مسایل اساسی دراقتصاد دانش بنیان ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان است و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همواره معتقد به ممنوعیت واردات محصولاتی که توان ساخت آنها در داخل کشور وجود دارد، بوده وهست.
ادامه مطلب
امکان صدور پیش فاکتور جدید تا 7 دیماه
     اساتید دانشگاه و خریداران میتوانند پیش فاکتور جدید از نمایشگاه دریافت کرده و مشمول حمایت های نمایشگاه شوند...
ادامه مطلب
چهارمین همایش یافته های نوین در محیط زیست، کشاورزی و منابع طبیعی
تاریخ شروع:۱ بهمن ۱۳۹۵ | تاریخ خاتمه:۱ بهمن ۱۳۹۵
در زمینه علوم پایه , محیط زیست و منابع طبیعی , کشاورزی و دامپروری
تهران - دانشگاه تهران     
ادامه مطلب
فروش میکروسکوپ دوچشمی ساخت المپیوس ژاپن
    میکروسکوپ بیولوژی 2 چشمی المپیوس OLYMPUS مدل CX22LED هم اکنون از پرکاربردترین و مناسب ترین میکروسکوپ بیولوژی، هماتولوژی، سرولوژی و ... است.
     مدل CX22LED نسبت به مدل قدیمی تر این شرکت CX21، قطر عدسی چشمی پهن تر و میدان دید آن بالاتر میباشد. به دلیل تغییر سیستم نوری آن به نور LED، نسبت به مدل قبلی که سیستم نوری هالوژن داشت و مصرف برق آن بیشتر و بنابراین حرارت ناشی از نور که در لامپهای هالوژنی موجب سوخت کیت لامپ می شد رفع گردیده است. این میکروسکوپ دارای بزرگنمایی 1000برابر  میباشد و لنزهای اینفینیتی وضوح تصویر بالاتر ی را موجب شده  و آنها را به ویژه برای پاتولوژی و دیگر کارهای آزمایشگاهی و تشخیص طبی را راحت تر میکند.
شما می توانید برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در زمینه میکروسکوپ ها، به صفحه " همه چیز درباره میکروسکوپ ها" مراجعه کنید.

نهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالینی
برگزارکننده: جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران
زمان برگزاری: 3 الی 6 اسفند 1395
ارسال مقالات: 1 دی 1395
مکان برگزاری: تهران، تالار امام بیمارستان امام
همایش همزمان: دومین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان
ادامه مطلب

اولین سمینار سلول های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در ترمیم استخوان و مفاصل
     برگزارکنندگان: مرکز تحقیقات ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
زمان برگزاری: 24 الی 25 آذر 1395
ادامه مطلب
سری جدید حمام های التراسونیک (elmasonic)
     مدل easy مناسب برای انواع آزمایشگاه ها و کلینیک های دندانپزشکی، واحدهای صنعتی، پزشکی و جواهرسازی با ویژؤگی های پیشرفته توسط شرکت ویتا طب کوشا، آماده عرضه به شما مشتریان گرامی است برای اطلاع بیشتر به صفحه "سری جدید حمام التراسونیک"مراجعه نمایید.

تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس آماده خدمت به صنعت کشور
     رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس از آمادگی واحدهای دانشگاهی این استان در راستای تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های تخصصی مورد نیاز صنعت خبر داد.
ادامه مطلب

نخستین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی
     13 تا 14 بهمن ماه 1395 اولین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی برگزار می شود.
ادامه مطلب

دوازدهمین همایش سالانه انجمن ارتوپدی حوادث و صدمات اندامها و ستون فقرات
موضوع: ارتوپدی سالمندان
برگزارکنندگان: انجمن ارتوپدی حوادث و صدمان اندامها و ستون فقرات، دانشگاه علوم پزشکی تهران
زمان برگزاری: 17 الی 19 آذر 1395
مکان برگزاری: تهران، بیمارستان امام    
همایش همزمان:
بیست و پنجمین همایش ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تهران
ادامه مطلب

قطعات حرارتی به طور همزمان قادر به هضم نمونه ها هستند
     این دستگاه می تواند به طور همزمان 60 نمونه را هضم کند که از مزایای این دستگاه ساده تر، سریعتر و ایمن تر از دستگاه های دیگر قابل هضم میباشد که به طور معمول در ازمایشگاه قرار میگیرد.

ادامه مطلب

دومین سمینار بین‌المللی پپتید ایران
     دومین سمینار بین‌المللی پپتید ایران، 20 تا 22 دی ماه 1395 به همت انجمن پپتید ایران و حمایت بنیاد الکساندر هومبولت آلمان در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌گردد.
ادامه مطلب 

آزمون و اندازه‌گیری تجهیزات با دستگاه‌های ساخت ایران
      یک شرکت فناور فعال امکان آزمون و ارزیابی دستگاه‌ها را با بهره‌گیری از تجهیزات آزمون تولید داخل ممکن کرده است.

ادامه مطلب

نخستین همایش ملی توسعه در علوم و صنایع شیمیایی، بهمن ۹۵
برگزارکننده: دانشگاه جیرفت ، شرکت شهرکت‌های صنعتی استان کرمان
تاريخ برگزاري: 13 و 14 بهمن 1395
ارسال چکیده مقالات: 15 آذر 95
ارسال اصل مقالات: 15 آذر 95

ادامه مطلب

دومین همایش اتیسم
ادامه مطلب

فروش 105 قلم تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران به چین
ادامه مطلب

همایش پتروشیمی 95  
     اولین همایش علمی پژوهشی "افق‌های نوین در علوم و مهندسی شیمی و صنایع پتروشیمی ایران" برگزار می گردد. برای یافتن اطلاعات بیشتر در زمینه زمان برگزاری همایش، مدت زمان ارسال مقالات و محورهای همایش می توانید به وب سایت همایش مراجعه کنید.

ادامه مطلب

همایش پزشکی 95
     همایش سراسری"تازه ها و چالش های گوارش، کبد و تغدیه کودکان" در شهر اصفهان و در پاییز 1395 برگزار میگردد.
در کشور ما و بسیاری از کشورهای در حال توسعه، بسیاری از کودکان از سوء تغذیه رنج می برند، و همین امر در دراز مدت منجر به ایجاد مشکلات فردی وهم چنین معضلات اجتماعی – اقتصادی آینده می گردد. علاوه بر آن، کم تحرکی و تغذیه نامناسب آمار چاقی و اضافه وزن را، در کشور ما به موازات دیگر کشورها افزایش داده است و از این رو، سازمان بهداشت جهانی بارها نگرانی خود را در این موارد ابراز نموده است. به علاوه تعداد زیادی از شیرخواران و کودکان در میهن عزیز ما، ازمشکلات گوارشی و کبدی رنج می برند. لذا به دلیل اهمیت پیشگیری و درمان مناسب و مقتضی موارد مذکور، همایش سه روزه ای تحت عنوان "تازه ها و چالش های گوارش، کبد و تغذیه کودکان و نوجوانان ایران"  برگزار می گردد تا با آخرین دستاورد ها و تازها در این زمینه ها به بحث و تبادل نظر با دانشمندان و اساتید صاحب نظر در این رشته ها بپردازیم.
این همایش از تاریخ 3 الی 5 آذرماه 1395 روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه در مجموعه تالارهای گسترش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با حضور اساتید برجسته و مجرب ازسراسر ایران برگزار خواهد گردید.
برای اطلاعات بیشتر در زمینه همایش و چگونگی ثبت نام می توانید به وب سایت همایش مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب

میکروسکوپ های قرن جدبد
      هر یک از صخره‌های مرجانی قادرند به کمک پولیپ‌ها که به نوعی ساختارهای تولید مثلی آنها محسوب می‌شود، تا بیش از 100 مایل جابجا شده و در آنجا شروع به رشد کنند و صخره‌های جدید مرجانی را تولید کنند. اندازه این پولیپ‌ها، یک شانزدهم از یک اینچ می‌باشد.پولیپ‌ها در نهایت در مکانی استقرار یافته و تا زمان بلوغ نیز در آنجا باقی خواهند ماند. این موضوع از دو جنبه اهمیت می یابد: پژوهش این دسته از موجودات در هر زمانی که به این منطقه مراجعه کنند، امکان پذیر خواهد بود و به همان نسبت، خطراتی که به این منطقه وارد می شود، آنها را می تواند دچار آسیب و یا از بین رفتن بکند.
اندرو دی. مولن، از موسسه اقیانوس شناسی scripps، در دانشگاه کالیفرنیا- سان دیگو، میگوید: "تصور کنید بتوانید در زیر دریا و به طور کاملا زنده، مرجان‌های دریایی را مشاهده کنید که ستاره های دریایی به آنها چسپیده‌اند".
آقای مولن، تالی تریپتیز و دیگر دانشمندان آمریکایی و اسرائیلی توانسته‌اند میکروسکوپ جدیدی را ابداع کنند که می‌تواند مرجان‌ها را به صورت طبیعی و در زیر آب مطالعه کنند. با استفاده از همین روش، دکتر تریبیتر، توانسته است هم اکنون آزمایشگاهی را علاوه بر کالیفرنیا، در دانشگاه Haifa، راه اندازی کند تا به طور مستقیم بتواند روی مرجان‌ها مطالعه داشته باشد.
این اولین بار است که میکروسکوپی ساخته شده است که می‌توان از آن در کف دریا برای دیدن جزییات جانداران به صورت زنده استفاده کرد. جزئیاتی که می‌تواند در حد میکرون باشد.
غواصان می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. در این سیستم همانند دیگر میکروسکوپ‌ها، عدسی‌هایی تعبیه شده‌اند که به کمک آن، قادر خواهند بود روی مرجان فوکوس کنند، اما تفاوت این سیستم در این است که قادر است تمرکز کردن روی نمونه‌ها را با فاصله چند اینچی از نمونه انجام دهد تا آسیبی به نمونه های زنده نرسد.
فواید استفاده از این سیستم زمانی اهمیت ویژه می یاید که می توان به کمک این روش، اتفاقاتی که در مرجان ها به وقوع می پیوندد را به صورت زنده مشاهده کرد. به عنوان مثال، می‌توان به پدیده سفید شدن مرجان‌ها یا coral bleaching  اشاره کرد. پدیده‌ای که به واسطه وجود هوای گرم و در نتبجه خارج شدن جانوران همزیست با مرجان ها _زوزانتلاها_ رخ می‌دهد.
دانشمندان امیدوارند بتوانند چنین سیستمی را ارتقا داده و از آن برای مشاهده جانداران زنده در روی خشکی نیز استفاده کنند تا حدالمقدر از کشتن و از بین بردن نمونه‌ها خودداری شود.
برای مشاهده ویدئو مربوطه می توانید به  این لینک مراجعه فرمایید.

افزایش خرید تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران
      وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: وزارت علوم به صورت جدی درخرید محصولات ایرانی ورود و به صورت فعال در این رابطه اقدام کرده است،در سه سال اخیرطی سه تفاهم نامه با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری خرید بیش از 160 میلیارد تومان تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل توسط مراکز تابعه وزارت عتف محقق شده است که این اقدام می تواند الگویی برای سایر دستگاه های اجرایی کشور باشد.
منبع: ایرنا

تکنولوژی جدید به منابع آلودگی آب اشاره میکند
     دانشمندان یک روش پیشرفته و توسعه یافته بر پایه DNA که منابع میکروبهای الوده در آب را کشف کردند.

سومین دوره مسابقات تصویر برداری با نانوسکوپ ARA-AFM برگزار می شود
     سومین دوره مسابقات تصویربرداری در حوزه فناوری نانو با استفاده از دستگاه نانوسکوپ ARA-AFM، توسط شرکت آرا پژوهش و با همکاری کارگروه تخصصی دستگاه‌های SPM شبکه آزمایشگاهی برگزار می‌گردد.

همایش ملی تجهیزات آزمایشگاهی صنعت نفت و معدن
     مهر ماه 1395، دومین همایش ملی تجهیزات آزمایشگاهی صنعت نفت و گاز ایران، بارگزار خواهد شد. شما می توانید برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در زمینه مرکز برگزار کننده، محورهای همایش و مدت زمان ارسال مقالات ، به وب سایت شرکت ملی نفت و گاز ایران مراجعه کنید.
دومین همایش نانوپزشکی ایران
     6ام تا 8ام مهرماه سال جاری (1395)، دومین همایش نانوپزشکی در محل برگزاری همایش های بین الملی روزبه در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می گردد. آخرین مهلت ارسال چکیده مقالات،  15 مردادماه است. فراخوان همایش را در این صفحه مشاهده می کنید.
     برای اطلاعات بیشتر در زمینه محورهای همایش، و چگونگی ارسال مقالات، می توانید به وب سایت همایش مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب

سیستم اسپکتروسکوپی به آزمایشگر اجازه می هد تنها در دقایقی، آزمایش را کامل کند
ادامه مطلب

سومین کنفرانس حوزه زیستی ابران
حوزه‌های تحت پوشش: علوم زیستی, زیست شناسی عمومی
تاریخ برگزاری: ۳۰ آذر ۱۳۹۵
برگزار کننده: مرکز پژوهشی زمین کاو - تهران
وضعیت کنفرانس: در حال پذیرش مقاله

ادامه مطلب

یازدهمین کنگره بین المللی و شانزدهمین کنگره کشوری ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی
تاریخ برگزاری: 30 فروردین تا 2 اردیبهشت 1397
برگزارکننده: برج میلاد تهران
ادامه مطلب

 

توسط : admin | تاریخ : 1395/06/23 | نظرات